okulyolu.org | Eğitim Hayatını Şekillendir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tercih Rehberleri
  4. »
  5. Muharrem İnce: Atatürk gelse CHP’de kazanamaz

Muharrem İnce: Atatürk gelse CHP’de kazanamaz

admin admin -
58 0

Memleket Partisi genel Lideri Muharrem İnce, Mersin’deki temasları kapsamında Tarsus Kamyoncular Tırcılar Kooperatifi’ni ziyaret etti. İnce, burada yaptığı konuşmada altılı masayı amaç aldı.

KILIÇDAROĞLU’NA ‘UYUŞTURUCU’ TEPKİSİ

Altılı masadan hayır gelmeyeceğini kaydeden Muharrem İnce “Bizim parti yepisyeni bir ruh sunuyor. Şöyle bir tartışmanın içerisine girmeyiz mesela; ‘Türkiye’nin cari açığı var, devlet uyuşturucu ticaretinden cari açığı kapatıyormuş’ muhalefetin bu türlü argümanı bulunuyor. Bu gerçek değil, bu türlü olmaz. Elinde doküman varsa, Çabucak açıklayacaksın. Yoksa doküman, mahalle dedikodusu üzere olmaz” dedi.

ATATÜRK GELSE CHP’DE KAZANAMAZ

Bir iştirakçinin, “Biraz daha partide devam etseydiniz olmaz mıydı?” sorusu üzerine İnce “Olmazdı. Atatürk gelse seçim kazanamaz orada” karşılığını verdi.

“BAŞÖRTÜSÜ KAPANMIŞ BİR MESELE”

Altılı masanın Namzet belirleyememesi ve başörtüsünün gündeme gelmesi sorusu da İnce “Başörtüsü toplumda kapanmış bir mesele” sözlerini kullandı.

“ERDOĞAN 20 YILDIR YIPRANMIYOR, BUNLARIN ADAYI YIPRANIYOR”

İnce, muhalefete tenkitlerde bulunarak “Neden Namzet belirleyemediler? Yıpranırmış. Erdoğan 20 yıldır aday, yıpranmıyor. Bunlar neden yıpranıyor, anlamış değilim. Birisi çıkıp da ‘Ben Erdoğan’ı yenerim, düşün peşime’ diyemiyor, onu demesi lazım” halinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir