Muharrem İnce’den altılı masaya yeşil ışık

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Mar 08, 2023 Yorum Yok

Zafer Partisi genel Lideri umut Özdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adayı olmasını istemişti. Bu durumun akabinde Memleket Partisi genel Lideri Muharrem İnce, Zafer Partisi, eşitlik Partisi ve Hakikat Parti’yle sürdürülen ittifaktan ayrılma kararı almıştı. Biricik başına kalan İnce’nin, 6’lı Masa’ya geçeceği argüman edildi.

UĞUR DÜNDAR DOĞRULADI

Muharrem İnce ile görüştüğünü belirten gazeteci Uğur Dündar “Muharrem Beyefendi ‘Ben Türkiye’yi yönetmeye talip olmuş bir beşerim. İçinden çıktığım partiyle niye görüşmeyeyim’ diyor” sözlerini kullandı. Dündar “Okudum, sayın Altan Öymen ve Hikmet Çetin, Muharrem Beyefendi ile görüşecekmiş. Kendisini aradım, ‘Böyle bir görüşme oldu mu?’ dedim. ‘Hayır, olmadı. Olursa Olağan ki görüşürüm, niye görüşmeyeyim ki? Sıcak bakarım’ dedi. Lakin şu Lahza aranmış değil” biçiminde konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NDAN İNCE HAREKATI

Kemal Kılıçdaroğlu, bugün CHP’nin eski genel liderleri Hikmet Çetin, Altan Öymen, Murat Karayalçın ile bir ortaya geldiği ve Muharrem İnce ile görüşmeleri için kendisinin talimat verdiği de iddailar ortasında yer aldı.

“KEMAL BEY’E KARŞI Namzet OLMAM” DEMİŞTİ

Öte yandan, Muharrem İnce, 2019 yılında verdiği bir röportajda CHP genel Başkanlığı için Kılıçdaroğlu karşısında Namzet olmayacağını lisana getirmişti. İnce “Kemal Beyefendi ile karşı karşıya gelmem. O bir faninin kolay kolay yapamayacağı bir şey yaptı, beni Cumhurbaşkanlığına Namzet gösterdi. Ben vefasız biri değilim. Bana bunu yapanın karşısına geçmem” kelamlarını sarf etmişti. Ama seçimi kaybeden Muharrem İnce, daha sonra partiden ayrılıp Memleket Partisi’ni kurmuş ve Cumhurbaşkanı adayı olmak istediğini aktarmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir