Perihan öğretmen, hokeyde ay-yıldızlı formayı tutkuyla giyiyor

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

Gaziantep Nizip Yunus Emre Ortaokulu’nda vücut eğitimi öğretmeni olan 28 yaşındaki Perihan Çınar, hokeyle 10 yaşında tanıştı.

Zamanla ulusal kadroya yükselen Perihan Çınar, bugüne kadar ulusal kadroyla 100’den Çok maça çıktı.

Almanya’nın Hamburg kentinde 7-10 Aralık’ta gerçekleştirilecek Salon Hokeyi Bayanlar Avrupa Şampiyonası’na Amasya’da hazırlanan Perihan Çınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hem vücut eğitimi öğretmeni hem de bir Ebeveyn olmasının yanı Dizi etkin halde hokey sporunun içinde yer aldığını söyledi.

Hokey ile tanıştığı andan itibaren sporu hiç bırakmadığını aktaran ulusal atlet, “Hokeyle vücut eğitimi öğretmenim sayesinde tanıştım. 2007 yılında birinci ulusal formayı giydiğimde Fazla heyecanlanmıştım lakin yaşadığımız Sevinç değer biçilemezdi. Ortadan yıllar geçmesine Karşın ulusal formayı her giydiğimizde heyecan ve memnunluğu yüreğimizde, kalbimizde hissediyoruz. 2007 yılından bu yana 100’den Çok ulusal maça çıktık. Bu bizim için Haysiyet verici. Umarım daha Çok bu formayı giymek nasip olur.” tabirlerini kullandı.

Annelik ve sporun kendisini zorlamadığını kaydeden Çınar, çocuğuna hoş anılar bırakmak için hokeye devam etmek istediğini lisana getirdi.

– “Kendimi şanslı hissediyorum”

Genç atletlere rol model olmanın kendisini Mesut hissettirdiğini vurgulayan Perihan Çınar, şöyle devam etti:

“Evlendim, bir çocuğum var. ulusal grubun kaptanlığını yapıyorum. Bunun da başka sevincini yaşamaktayım. Bilhassa Türkiye’de bayan atletler, evlendiğinde ve çocuğu olduğunda sporu bırakıyor. Gençler Özellikle 20’li yaşlarda sporu bırakabiliyor. Bu bizim için sahiden üzücü oluyor. Bu hususta Örnek olmak ismine da kendimi şanslı hissediyorum. Birçok fedakarlığı bir ortada getiriyor, kolay olmuyor fakat ileride çocuğuma gösterebileceğim, ‘İyi ki’ diyebileceğim anılar biriktiriyorum.”

Gençlere hokey ve spor konusunda tavsiyelerde de bulunan Çınar, “Gençlerin sporla tanışmaları Fazla kıymetli. Hem düzgün karakterler yetişmesi hem de zeka, motor gelişimleri ismine rastgele bir sporla ilgilenmeleri Fazla kıymetli. Hokey nitekim Fazla zevkli, süratli oynanabilen bir spor. Bir Talih verdiklerinde bizim üzere kopamayacaklarını düşünüyorum. O yüzden Davet ediyoruz, tavsiye ediyoruz.” diyerek kelamlarını tamamladı.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir