Putin: Ankara olmasa tahıl Afrika’ya gidemeyecekti

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 08, 2022 Yorum Yok

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Vladivostok kentinde düzenlenen şark Ekonomik Forumu’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin arabulucu ülke olarak yer aldığı Birleşmiş Milletler, Rusya ve Ukrayna ortasında yapılan tahıl mutabakatına değindi. Putin, Laf konusu muahede ile tahılın muhtaçlık sahiplerine ulaştırıldığını belirterek, “Ukrayna tahılının ihraç edilmesini sağlamak için her şeyi yaptık. Afrika Birliği başkanlarıyla, Afrika devletlerinin başkanlarıyla görüştüm ve onlara çıkarlarını sağlamak için her şeyi yapacağımız kelamını verdim. Bunu Türkiye ile Bir arada yaptık. Türkiye Uzaklık bulucu ülke statüsünde olmasaydı, Ukrayna’dan ihraç edilen tahılın neredeyse tamamı gelişmekte olan ve en yoksul ülkelere değil, Avrupa ülkelerine gönderilecekti” dedi.

AVRUPA KENDİNİ ABD İÇİN FEDA EDİYOR

Putin, Avrupa’nın sahip olduğu kıymetleri ABD’nin ‘diktatörlüğünü’ korumak için feda ettiğini belirterek, “Batılı ülkeler, yalnızca kendileri için yararlı olan eski dünya tertibini sürdürmek, herkesi kendilerinin icat ettiği ve tertipli olarak ihlal ettiği Üzücü şöhretli ‘kurallara’ nazaran yaşamaya zorlamak için çabalıyor. var duruma bağlı olarak kuralları kendileri için Daimi değiştiriyorlar” tabirlerini kullandı. Batı’da seçkinler ile vatandaşların çıkarları ortasındaki uçurumun giderek arttığı yorumunu yapan Rus başkan, “Böylece Avrupa’da ulaşılan endüstriyel gelişme seviyesi, insanların Ömür kalitesi, sosyo-ekonomik istikrar, bütün bunlar ‘Avrupa-Atlantik birliği’ ismine Washington’dan gelen taleplerle hiçe sayılıyor. Aslında dünya sıkıntılarında ABD’nin diktatörlüğünü korumak uğruna feda ediliyor” diye konuştu.

RUSYA ACI ÇEKECEK SANDILAR

İlkbaharda birçok yabancı şirketin “Rusya’nın ziyan göreceğini düşünerek” ülkeden çekildiğini duyurmak için yarıştığını hatırlatan Putin, “Ama artık Avrupa’da üretimin ve istihdamın birbiri arkasına nasıl gerilediğini görüyoruz. En Değerli nedenlerden biri de elbette Moskova ile ticari bağların kopmasıdır. Bu süreçleri hızlandıran, ABD’nin global iktisat ve siyasetteki anlaşılması güç egemenliğinin yanı Dizi Batılı seçkinlerin objektif gerçekleri görme ve tanıma konusundaki inatçı isteksizliği ve hatta yetersizliğiydi” açıklamasında bulundu.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir