Sözleşmeden Kadroya Geçen ve Eş Durumu Bekleyen Memurlardan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğana Videolu Açık Mektup

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Mar 31, 2023 Yorum Yok

İlandır

Sayın Cumhurbaşkanımız;

Milli Eğitim bakanlığımız, sıhhat bakanlığımız, başta olmak üzere bütün sözleşmelilerin takıma geçiş süreci tamamlanmak üzeredir. Ama takımdan Biricik isteği eş durumu tayini yapabilmek olan memurların sizden Biricik bir beklentisi vardır.

Bizler takıma geçen sözleşmeliler olarak ilgili bakanlıklarımıza eş durumundan yararlanabilecek miyiz diye sorduğumuzda yeni çıkan kanunda müddet kaidesi devam etmektedir, eskisi üzere mazeret atamasındaki aile birliği mazeret tayininizi 3 Yıl dolmadan yapamazsınız karşılığını alıyoruz.

Anayasa’nın 41.maddesi ile teminat altına alınan aileler mazeret atamalarında mağdur ediliyor. Evvelden sözleşmelisiniz yapamazsınız deniliyordu artık ise takıma geçtik lakin Yine birebir yanıtı alıyoruz.

Kadro verip eş durumu tayini yaptırmamak takımdan istikbal memnuniyeti hüzne bırakmıştır. Bu durumda Mevcut olan mağduriyetin hiç bir formda görülmediği ve hiçbir İzah yapılmadığı hatta görüşme taleplerimize asla Olumlu Cevap verilmediği bilinmektedir. İnanın aile bütünlüğümüz olarak Fazla güç durumdayız.

Cumhurbaşkanımız siz 1 Aralık 2021’de 20. ulusal Eğitim Şurası açılış merasiminde ve 3 Ocak 2023’te Takım Şöleninde Eş durumu sıkıntısının takıma geçişle Birlikte çözüleceğini söylemiştiniz.

Bizler şunu biliyoruz ki Cumhurbaşkanımız bize bir Laf verdiyse yapar. Zira Cumhurbaşkanımız “Aile Birliğinin” kıymetini her Vakit lisana getirmiştir. Cumhurbaşkanımız bir kararnamesiyle ya da bir talimatıyla gönüllere su serper.

Kadroya geçtiysek kadrolunun hakkı olan eş durumu tayin hakkını kullanmak istiyoruz Pahalı Cumhurbaşkanımız..

Saygıyla Arz Ederiz.

Eş Durumu Bekleyen Aileler

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir