Sözleşmeliye kadro verilmesini öngören kanun teklifi yasalaştı

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 19, 2023 Yorum Yok

TBMM genel Konseyinde Beyaz Parti ve MHP ile Aka Birlik Partisi genel Lideri Mustafa Destici ve 175 milletvekilinin imzasıyla verilen Devlet Memurları Kanunu ve Kimi Kanunlar ile 663 sayılı kanun Kararında Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair kanun Teklifi kabul edildi ve maddeleşti.

Diyanet İşleri Başkanlığı kapsamında vekil imam-hatip ve vekil müezzin-kayyum olarak misyon yapanlar 30 gün içinde başvurmaları halinde KPSS puanı ve imtihandan başarılı olmaları halinde memur kadrolarıma atanacaklar.

28 Kasım 2022’den Evvel kontratlı işçi kapsamında çalışanlar memur takımına geçebilecek.

Memur takımına geçmek isteyenler müracaatlarını kanun yürürlüğe girdikten sonra 30 gün içinde yapacak.

Kontratlı sanatkarlar yanında bunlarla birebir yahut emsal vazifeleri yerine getiren 4B kapsamında farklı mali ve toplumsal haklara sahip olarak 1 yıldan az vadeli ve mevsimlik hizmetler kapsamında istihdam edilen kontratlı çalışanlar de Daimi vazife yapan sanatkarlarla tıpkı statüye getiriliyor.

Açıktan vekil ebe ve hemşire olarak vazife yapan ve kanundaki genel kuralları taşıyanlar bu hususun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 gün içinde Müracaat etmeleri halinde, sıhhat Bakanlığı tarafından ebe ve hemşire takımlarına atanacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir