Yazma Eserler Kurumu, MGK ve HSK’ya toplam 74 personel alınacak

Tercih Rehberleri Oca 09, 2023 Yorum Yok

Türkiye Yazı Eserler Kurumu 58 kontratlı işçi, ulusal Emniyet Konseyi 10 uzman yardımcısı, Yargıçlar ve Savcılar Şurası (HSK) ise 6 data hazırlama ve Denetim işletmeni alımı yapacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlara nazaran, Türkiye Yazı Eserler Kurumu, merkez ve taşra teşkilatı ünitelerinde kontratlı 20 müdafaa ve Emniyet vazifelisi, 14 dayanak çalışanı ile 24 restoratör istihdam edecek.

Adaylar, müracaatlarını 12-26 Aralık’ta “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” internet sitesinden yapacak.

Başvuru kaideleri ve aranan niteliklere ait bilgiler, Türkiye Yazı Eserler Kurumu Başkanlığının internet sitesinde yer alacak.

– ulusal Emniyet Heyeti 10 uzman yardımcısı alacak

Milli Emniyet Şurası genel Sekreterliği de kelamlı İmtihan sonucuna nazaran 10 uzman yardımcısı alacak.

Adayların üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, İktisat ve işletme ile hukuk fakültelerinden ya da bu fakültelere denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş Yurt içi yahut dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması, 35 yaşını doldurmamış olması, 2021 ve 2022’de yapılan KPSS A Kümesi’nde KPSSP8, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP28, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP43 puan cinslerinin rastgele birinden 80 ve üzeri puan alması ve nihayet müracaat tarihinden evvelki 5 yılda yapılmış Yabancı lisan Bilgisi Tertip Tespit Sınavı’ndan (YDS) en az (D) seviyesinde puan alması gerekiyor.

Başvurular, 19 Aralık ile 16 Ocak ortasında kurumun internet sitesinden indirilerek doldurulacak müracaat formuna KPSS ve YDS yahut memleketler arası geçerliliği bulunan ve ÖSYM Yönetim Kurulunca eş pahalığı kabul edilen İmtihan Sonuç evraklarının eklenmesi suretiyle ulusal Emniyet Heyeti genel Sekreterliğine şahsen yahut posta yoluyla yapılabilecek.

Sözlü imtihanına katılmaya hak kazanan adayların isimleri “www.mgk.gov.tr” internet sitesinde yayımlanacak. müracaat koşulları ve imtihana ait bilgilere kurumun internet sitesinden ulaşılabilecek.

– HSK 6 bilgi hazırlama ve Denetim işletmeni alacak

Hakimler ve Savcılar Şurası (HSK) ise uygulamalı ve kelamlı İmtihan sonucuna nazaran 6 bilgi hazırlama ve Denetim işletmeni alımı yapacak.

Adayların 19-23 Aralık’ta “www.hsk.gov.tr” internet adresinde yer Meydan “2022 yılı 4/A (Kadrolu) Bilgi Hazırlama ve Denetim İşletmeni Giriş İmtihanı İş Talep Formu”nu doldurmak suretiyle, Gerekli evraklarla HSK genel Sekreterliğine şahsen Müracaat etmesi gerekiyor.

Aranan nitelikler ve öbür müracaat koşullarına ait bilgilere HSK’nin internet sitesindeki “duyurular” kısmından ulaşılabilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir