Tag

Akar

Bakan Akar: 30 bin 62 personel temini için planlamalarımızı yaptık

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar; “Nitelikli insan gücünün temini konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Subay, astsubay, devlet memuru, personel, askeri Talebe ve kontratlı er alımına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu Yıl içinde Yekün 30 bin 62 işçi temini için planlamalarımızı yaptık. Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor.”

Asker deprem gününde kışladan geç mi çıktı? Bakan Akar cevap verdi

Bakan Akar: ulusal Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ögeleri; askeriyle, siviliyle, çalışanıyla, teknik işçisi ile birinci andan itibaren seferber olmuş, milletinin yanına koşmuştur. Resmi kayıtlar ve bunlar ortasında ordumuzun tarihçesi olan ceridelerdeki gerçekler var. Gerçekleri yansıtmayan taraflı savlar âlâ niyetle izah edilemez.

Hulusi Akar’dan HDP’nin iddialarına tepki

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, bütçe görüşmelerinde HDP’den gelen, “Taksim saldırısı, Pençe-Kılıç Hava Harekatı için mazeret edildi” yorumuna reaksiyon gösterdi: TSK’nın, MSB’nin Yurt içinde, Hudut ötesinde, Suriye’nin kuzeyinde, Irak’ın kuzeyinde terörle çaba konusunda operasyon yapmak için hakikaten hiçbir yapay münasebete muhtaçlığı yok.