Tag

Milyon

‘Dönüşümü sizlerle birlikte yapalım ve yarısını biz karşılayalım’

“Yarısı Bizden Kampanyası’nda vatandaşımıza diyoruz ki 26 Nisan ile 29 Mayıs tarihleri ortasında gelin e-Devlet üzerinden bize başvurun. Yerinde istekli dönüşümü sizlerle Bir arada yapalım ve yarısını biz karşılayalım”- “Yatırımcı itimat ister, istikrar ister. Siz 7 bireyle ülke yöneteceğim diye talip oluyorsunuz, ülkenin geleceğine dair bir projeniz yok, maksadınız yok. Yedi şahıs bırakın ülke yönetmeyi, bakkalı yönetim edemezsiniz”

Ocakta 354 bin istihdam

Türkiye’de işsizlik oranı, ocakta, evvelki aya nazaran 0,5 azalarak yüzde 9,7 oldu ve Ağustos 2022’den bu yana birinci Defa Biricik haneye indi. Yekün istihdam aylık bazda 354 bin şahıs artarak 31,8 milyon şahıs ile rekor kırdı. İşsiz sayısı da 3 milyon 424 bin şahsa indi. İş gücüne katılma oranı erkeklerde yüzde 72,5, bayanlarda yüzde 36,1 oldu.

Otomotivde sorunlar arzdan talebe kayıyor: Tek sıkıntı çip değil

Otomotiv dalı konusunda danışmanlık veren kuruluşlar, çip krizi ve tedarik zinciri meseleleri yaşayan otomotiv kesiminin 2023’te talep bozulması meselesiyle karşı karşıya kalacağı görüşünde. Çip problemleri da tam bitmiş değil ve maliyetler EV’lere geçiş metallerinin fiyatlarına bağlı olarak da artıyor.

Ünlü şarkıcı açıkladı: Sanat dünyasında kar payı vurgunu

Türkücü Ferman Toprak, ortalarında sanat dünyasından isimlerin de olduğu 70 kişinin, döviz ofisi sahibi Oğuz Vural tarafından dolandırıldığı savıyla savcılığa başvurdu. Ferman Toprak, ‘Kar hissesi dağıtacağını söyleyen arkadaşıma güvendik. Eşim ve ben 2 milyon lira verdik, alamıyoruz’ dedi. İşte bütün ayrıntılar