Tag

Saat

Asker deprem gününde kışladan geç mi çıktı? Bakan Akar cevap verdi

Bakan Akar: ulusal Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ögeleri; askeriyle, siviliyle, çalışanıyla, teknik işçisi ile birinci andan itibaren seferber olmuş, milletinin yanına koşmuştur. Resmi kayıtlar ve bunlar ortasında ordumuzun tarihçesi olan ceridelerdeki gerçekler var. Gerçekleri yansıtmayan taraflı savlar âlâ niyetle izah edilemez.

Bir öğretmene destekleme ve yetiştirme kurslarından ne kadar ek ders görevi verilebilir?

Ulusal Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve ek Ders Saatlerine Ait Kararın 5’inci ve 6’ncı hususlarında belirlenen aylık ve ek ders fiyatı karşılığı ders misyonlarından yerine getiremedikleri ders saatleri ile bu ders saatlerine ek olarak haftada 10 saate kadar, azami ek ders misyonunu dolduranlara ise sırf ek olarak haftada 10 saate kadar daha ek ders vazifesi verilebilmesi Mümkün bulunmaktadır.

36 saat ders okutan sınıf öğretmeni halk eğim kursundan kaç saat ek ders ücreti alabilir?

Ulusal Eğitim Bakanlığı, İlkokulda Sınıf öğretmeni olarak misyon yapan ve olağan müfredat kapsamında haftada 30 saat, dayanak eğitim odasında haftada 6 saat olmak üzere Yekün haftada 36 saat ders okutan öğretmenin Kamu eğitimi merkezinde açılan zeka oyunları başlangıç kursunda haftada kaç saate kadar daha ders okutabileceğine dair görüş yazısı yayımladı.

Ücretli öğretmenlerin ek ders ücreti hesaplamaları haftalık mı, aylık mı yapılır?

Bilindiği üzere ulusal Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve ek Ders Saatlerine Ait Kararın 9’uncu hususunda; “(1) Öğretmen …

MEB açıkladı, ücretli öğretmenlerin ek ders ücreti ve sigorta prim gün süresi nasıl hesaplanır?

Milli Eğitim Bakanlığı İşçi genel Müdürlüğü 06.09.2022 tarih ve 56813815 sayılı görüş yazısında; eğitim kurumlarında ek ders fiyatı …