Tag

Türk

Sudan’dan tahliye edilen vatandaşlar Türkiye’ye döndü

Tahliye edilen Türk vatandaşı Naci Akgün:-“Şartlar ağırdı. Tüm ülkeler birebir anda vatandaşlarını tahliye etmek istiyorlardı. Ülkemizden İlah razı olsun elinden geleni yaptı. Türkiye’ye dönen birinci kafileyiz. çok mutluyuz”- Türk vatandaşı Mehmet Kazan:-“Bize Yardımcı olan büyükelçilerimize, herkese teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Fazla teşekkür ediyoruz”

Thodex’in kurucusu Özer’in ilk ifadesi: Ben dolandırıcı değilim!

Arnavutluk’ta yakalanarak Türkiye’ye getirilen ve Kripto Nakit borsası Thodex üzerinden dolandırıcılık yapan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in İstanbul güvenlik Müdürlüğü’nde süreçleri tamamlandı. Özer, adliyeye sevk edildi. Özer’in emniyetteki tabirinde, “Ben dolandırıcı değilim, kimseyi dolandırmadım. Susma hakkımı kullanıyorum. Sözümü mahkemede vereceğim” dediği öğrenildi.

Emine Erdoğan, New York’ta TASC’ın geleneksel iftarına katıldı

Emine Erdoğan: Amerika’daki Türk ve Müslüman toplumunun güçlenmesi ve daha yeterli bir pozisyona gelebilmesine yönelik çalışmalarınızla, her biriniz, adeta Türkiye’nin bu coğrafyada atan kalbisiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘seçim tarihi’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlere ait “Cumhurbaşkanının yetkileri belirlidir. Şu anda Türkiye’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dır. Ve ne diyor? Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 60 gün evvelden bu işin ilanını yapar. Ve 60 gün sonra da ne olur? Yüksek Seçim Şurası bu kronolojik yapıyı çalıştırır. mesela ne Vakit bunu ilan etti? Mart’ın diyelim ki 10’unda, Mart’ın 10’unda ilan ettiyse ondan sonra 60 gün çalışmaya başlar. 60 gün ne Vakit bitiyorsa işte o gün nedir? Seçim günüdür.” dedi.

Hulusi Akar’dan HDP’nin iddialarına tepki

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, bütçe görüşmelerinde HDP’den gelen, “Taksim saldırısı, Pençe-Kılıç Hava Harekatı için mazeret edildi” yorumuna reaksiyon gösterdi: TSK’nın, MSB’nin Yurt içinde, Hudut ötesinde, Suriye’nin kuzeyinde, Irak’ın kuzeyinde terörle çaba konusunda operasyon yapmak için hakikaten hiçbir yapay münasebete muhtaçlığı yok.