Tag

Kanun

İDDK’dan re’sen emekli edilen emniyet müdürleri hakkında önemli karar

Danıştay İdari Dava Daireleri Şurası, güvenlik genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı buyruğunda 1. Sınıf güvenlik müdürü olarak vazife yapan davacının, 3201 sayılı güvenlik Örgüt Kanunu’nun süreksiz 27. unsuru uyarınca resen emekliye sevk edilmesine ait süreci hukuka muhalif bulun Daire kararını onadı.

Askerlik süresini işçi iken (SSK) borçlanan memur, emeklilik için en az 6 ay beklemek zorunda mıdır?

Emeklilikten Evvel en az 6 ay Evvel borçlanma şartı, 5434’e tabi borçlanmalarda geçerli olup, 506 sayılı Kanuna nazaran yapılan borçlanmalarda geçerli değildir. Soru : Birinci sefer 4a kapsamında işe 1989 yılında işe girdim. 1994-1996 ortası 18 ay …

Özel okullarda ücretsiz okutulacak öğrenciler nasıl belirleniyor?

Ulusal Eğitim Bakanlığı özel Öğretim Kurumları genel Müdürlüğü 06.01.2023 tarih ve 67766056 sayılı yazısıyla özel okullarda fiyatsız okutulacak öğrenciler nasıl belirleneceğini açıkladı.

Memur, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin alt sınır aylık tutarı ne kadar oldu?

Memur, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak alt Hudut emekli aylık fiyatları farklılık göstermektedir. Hatta memurlar açısından da 5510 sayılı Kanuna yahut 5434 sayılı Kanuna nazaran emekli olanlar için alt Hudut aylık fiyatı farklılık göstermektedir.

Sözleşmelilere kadro öngören kanun teklifi Genel Kurulda

TBMM genel Şurasında, kamuda çalışan sözleşmelilere takım öngören “Devlet Memurları Kanunu ve Kimi Kanunlar ile 663 Sayılı kanun Kararında Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair kanun Teklifi”nin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

Kaymakam özel öğretim kurumlarında görev yapan yönetici ve personelin görevine son verebilir mi?

Danıştay İdari Dava Daireleri Heyeti, Valinin Özel öğretim kurumlarında misyon yapan yönetici ve işçinin çalışma müsaadelerinin düzenlenmesi ve bu bireylerin vazifelerine nihayet verilmesi konusunda yetkisini kaymakama devredebileceğine hükmetti …