Tag

Kar

29 ilden okullara kar tatili haberi geldi

Aksaray, Samsun, Kars, Konya, Kırşehir, Yozgat, Ağrı, Burdur, Afyonkarahisar, Erzurum, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Isparta, Giresun, Gaziantep, Malatya, Sivas, Adıyaman, Muş, Elazığ, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Şanlıurfa, Diyarbakır’ın Cüngüş ile Dicle ilçeleri ve Batman’ın Gercüş ilçesinde ve Bitlis’in kent merkezi, Tatvan, Güroymak, Hizan ve Mutki ilçelerinde ve Adana’nın Aladağ, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde okullar 1 günlüğüne tatil edildi.

18 ilden okullara kar tatili haberi geldi

Kütahya, Nevşehir, Niğde, Isparta, Giresun, Gaziantep, Malatya, Sivas, Adıyaman, Muş, Elazığ, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Şanlıurfa, Diyarbakır’ın Cüngüş ile Dicle ilçeleri ve Bitlis’in kent merkezi, Tatvan, Güroymak, Hizan ve Mutki ilçelerinde ve Adana’nın Aladağ, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde okullar 1 günlüğüne tatil edildi.

12 ilden okullara kar tatili haberi geldi

Gaziantep, Malatya, Sivas, Adıyaman, Muş, Elazığ, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Şanlıurfa, Diyarbakır’ın Cüngüş ile Dicle ilçeleri ve Bitlis’in kent merkezi, Tatvan, Güroymak, Hizan ve Mutki ilçelerinde okullar 1 günlüğüne tatil edildi.

Meteorolojiden dört bölgeye kar yağışı uyarısı-Haritalı

Meteorolojinin yaptığı nihayet değerlendirmeye nazaran; Marmara’nın doğusu, dahil Ege, Akdeniz, dahil Anadolu, Karadeniz ile şark ve Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların; ekseriyetle yağmur, dahil Anadolu’nun doğusu, batı ve şark Karadeniz’in İç kısımları ile şark Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar formunda olması bekleniyor

Meteorolojiden üç bölgeye kar yağışı uyarısı

Meteorolojinin yaptığı nihayet değerlendirmeye nazaran; Orta Karadeniz kıyıları, şark Karadeniz, şark Anadolu’nun doğusu ile Sinop etraflarının yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve Aleni geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, Kenar bölümlerinde yağmur, yağış Meydan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar formunda olması bekleniyor.

Yurdun birçok bölgesine mevsimin ilk karı düştü: Meteoroloji 14 il için uyardı

Yurdun bir Fazla bölgesinde yılın birinci kar yağışı başladı. Malatya ve Elazığ’da yılın birinci karı gözlemlenirken, meteoroloji 14 Vilayet için kar ihtarında bulundu.

10 il için ‘sarı’ uyarı: Fırtınaya dikkat – Haritalı

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Orta ve şark Karadeniz kıyıları ile Kastamonu’nun kıyıları ve Sinop etraflarında Lokal olmak üzere Güçlü olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, sel, su baskını üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir. Meteoroloji genel Müdürlüğü’nden yapılan “sarı” kodlu ihtarda, Marmara ve Ege’de Güçlü rüzgar ve fırtına bekleniyor.