Tag

Fiyat

Motorine indirim, LPG’ye zam geldi

03.02.2023 Cuma gününden geçerli olmak üzere rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten Dolayı motorin kümesinde 65 kuruş fiyat indirimi meydana geldi. Öte yandan gece yarısından geçerli olmak üzere otogaz kümesinde 1,07 TL fiyat artışı yapıldı.

Şekere 9 ay zam yok

Üreticiler, şekerin fabrika çıkış fiyatını 1 Eylül’e kadar sabitlediğini açıkladı. Üretimdeki Temel girdi unsurlarından olan şekerde başlayan bu uygulamanın Besin perakende fiyatlarına Olumlu yansıması bekleniyor. Böylelikle, birçok Besin eserinde görülen fahiş artırımların önüne geçilecek.

Beklenti enflasyonuyla mücadelede atılan adımlar sonuç verdi

Beklenti enflasyonuyla çaba aksiyon planı kapsamında atılan adımlar, Sonuç vermeye başladı. Düşük nema siyaseti ve kurda sağlanan istikrar sayesinde üretim maliyetindeki yükseliş durdu. Kasımda Müstahsil fiyat endeksinin 22 puan azalması, tüketici fiyatlarındaki baskıyı hafifletti. iktisat idaresi, 1990’ların kabusu olarak nitelendirilen beklenti enflasyonunun kalıcı hale gelmemesi için daha sıkı çalışacak.

Turizm’de ‘2023’ heyecanı: Bütün oteller yüzde 100 dolu

Bu yılı rekorla kapatan turizmciler, 2023’e de doludizgin giriyor. Antalya’dan İstanbul’a, kayaktan termale Tüm oteller yılbaşı gecesi % 100 dolu. Sanatçılı program yapan otellerde 2 gecelik fiyatlar ortalama 25 bin TL