Tag

İş

Mamak Belediyesi Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı

ÇANKAYA HİZMET MERKEZİ MAMAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI(KAMU GRUBU) nihayet müracaat Tarihi : 18 Kasım 2019 Yayınlanma Tarihi : 12 Kasım 2019 genel Kurallar ve Notlar Öğrenci BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE: A) genel Konular: 1) Talep koşullarına durumu …

Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı başkanı fiili hizmet zammından yararlanabilir mi?

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Kolunda 25.11.2010 tarihinden itibaren öğretim üyesi ve anne ilim kolu lideri olarak çalışan davacının çalışmalarının 5510 sayılı Kanun’un 40. hususu kapsamında olduğunun tespiti istemiyle açılan davada “yararlandırılması” tarafındaki kararı bozdu.

Ocakta 354 bin istihdam

Türkiye’de işsizlik oranı, ocakta, evvelki aya nazaran 0,5 azalarak yüzde 9,7 oldu ve Ağustos 2022’den bu yana birinci Defa Biricik haneye indi. Yekün istihdam aylık bazda 354 bin şahıs artarak 31,8 milyon şahıs ile rekor kırdı. İşsiz sayısı da 3 milyon 424 bin şahsa indi. İş gücüne katılma oranı erkeklerde yüzde 72,5, bayanlarda yüzde 36,1 oldu.

EYT’de başvuru dönemi başlıyor: İşte erkek ve kadın için emeklilik tablosu

Meclis’ten geçen EYT düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra müracaatlar yapılacak. Dilekçesini martta verenlerin emekli aylıkları 1 Nisan’dan geçerli olmak üzere bağlanacak. Ramazan Bayramı nedeniyle verilecek 1.100 TL fiyatındaki ikramiye de alınacak

Sigortalı ve Memurluk hizmeti olanların, memurluk hizmetlerine emekli ikramiyesi ödeme şartları nasıldır?

Karma hizmetleri olanlardan memurluk hizmet müddetlerine emekli ikramiyesi ödenmesinde 1475 sayılı İş Kanunu Unsur 14 kararı dikkate alınır, kıdem tazminatı ödenmesi kaideleri aranır.

EYT haftaya tamam, ilk maaş martta

Milyonlarca kişinin beklediği EYT düzenlemesi Meclis’e geldi. 4 unsurluk teklifin haftaya salı ya da çarşamba genel Kurul’dan geçmesi bekleniyor. Beyaz Partili Muhammet Emin Akbaşoğlu, şubatta emekliliğe başvuranların martta birinci maaşı alacağını söyledi.