Tag

Bakan

14 Mayıs için AK Parti’de büyük revizyon

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki üst kurul çalışmalarında sona yaklaştı. var kabinedeki bakanlar da Beyaz Parti’den birinci Alelade Namzet olacaklar. Listelerde Aka oranda yenilenmeye giden Beyaz Parti’de en az 3 Devre vekillik yapmış 73 İsim yer almayacak.

Bakan Akar: 30 bin 62 personel temini için planlamalarımızı yaptık

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar; “Nitelikli insan gücünün temini konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Subay, astsubay, devlet memuru, personel, askeri Talebe ve kontratlı er alımına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu Yıl içinde Yekün 30 bin 62 işçi temini için planlamalarımızı yaptık. Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor.”

Geçici görevlendirilen öğretmenlere herhangi bir eğitim faaliyetini yürütmek suretiyle ayrıca ek ders ücreti ödenir mi?

Ulusal Eğitim Bakanlığı, eğitim kurumlarında misyon yapmakta iken ulusal Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve ek Ders Saatlerine Ait Kararın 16’ncı unsurunun ikinci fıkrası kapsamında ek ders fiyatından yararlandırılmak üzere Vilayet ulusal Eğitim Müdürlüğü AR-GE Ofisinde, özel Ofiste ve Ölçme Kıymetlendirme Merkezi Müdürlüğünde süreksiz olarak görevlendirilen öğretmenlere, bu süreksiz vazifeleri sürecinde ayrıyeten yatılı ve pansiyonlu okullarda belleticilik vazifesi verilip verilemeyeceğine ait görüş yazısı yayımladı.

Şubat sonunda kamuya 2.323 engelli bireyin ataması yapılacak

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Şubat ayı sonunda Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 2.323 engelli bireyin kamuya memur olarak yerleştirilmesini gerçekleştireceğiz. Böylece kamuda çalışan engelli memur sayımızı 67.985’e çıkarmış olacağız.” dedi

Bakan Yanık: Kandil’deki kız çocuklarına ses çıkarmayanlar ahlak dersi veremez

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çocuk istismarı davasıyla ilgili olarak Meclis’te muhalefet milletvekillerine Misli reaksiyon gösterdi. Yanık, “Kandil baronlarının el ele oturduğu 10 yaşındaki kız çocuklarına ses çıkarmayanlar bana ahlak dersi vermesin” dedi.

FATİH projesi BTR öğretmenlerine öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri kapsamında ek ders ücreti ödenir mi?

Bilindiği üzere ulusal Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve ek Ders Saatlerine Ait Kararın 16’ncı hususunun ikinci …