Tag

Eğitim

Yaz okullarının esasları belirlendi

Kahramanmaraş merkezli olarak 06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen zelzele afeti sonrasında Okul ve kurumlarımızda 06 Şubat 2023 tarihinde başlaması planlanan 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı ikinci periyodu 71 vilayette bütün eğitim kademelerinde 20 Şubat 2023 tarihinde başlamış, afet bölgesinde yer Meydan öteki vilayetlerde ise afetten etkilenme durumlarına nazaran üç kategoride değerlendirilmiş ve kademeli olarak il/ilçe bazlı eğitim ve öğretime başlanması kararı verilmiştir.

15 Mayıs tatil edildi, ek dersler ödenecek

Eğitim kurumları, eğitim öğretime Amade hale getirilmeleri bakımından 15 Mayıs 2023 Pazartesi günü tatil edilmiştir.15 Mayıs 2023 Pazartesi günü üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde idare, hazırlık ve planlama vazifelerini yapmış sayılacaktır.

45 bin öğretmen ataması yarın yapılacak

24 TV’de eğitim gündemine ait açıklamalarda bulunan ulusal Eğitim Bakanı Özer; “Tek seferde en yüksek sayıda Muallim ataması yani 45 bin Muallim atamasını da yarın itibariyle gerçekleştireceğiz. İstanbul’da Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 45 bin Muallim ataması gerçekleştireceğiz. Bu da nihayet yıllardaki Biricik seferde en yüksek Muallim ataması. Bu atamalarda tartısı zelzele bölgesine veriyoruz, yaklaşık yüzde ellisini…” dedi.

Halk eğitimi merkezlerinde açılan kurslarda görevlendirilenlerin, ek ders ücretlerini hangi eğitim kurumu öder?

Ulusal Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerden Kamu eğitimi merkezlerinde açılan kurslarda ders okutmak üzere görevlendirilenlere, bu misyonlarına bağlı ek ders fiyatlarının hangi eğitim kurumu tarafından ödeneceğine ait görüş yazısı yayımladı.

Enkazdan kurtulan Sibel öğretmen terasta hazırladığı sınıfta öğrencilere eğitim veriyor

Hatay’da yıkılan binanın enkazından kurtulan Sınıf öğretmeni Sibel Yıldız, İskenderun’da teyzesinin meskeninin teras katında oluşturduğu “teras sınıf”ta öğrencilerle bir ortaya geldi.

Okul yöneticileri halk eğitim merkezlerinde açılan kurslarda derse girebilir mi?

Ulusal Eğitim Bakanlığı, yöneticilerin, Kamu eğitimi merkezlerinde açılan kurslarda ulusal Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve ek Ders Saatlerine Ait Kararın 5, 6 ve 8. unsurları kapsamında ders okutup okutamayacaklarına ait görüş yazısı yayımladı.

29 ilden okullara kar tatili haberi geldi

Aksaray, Samsun, Kars, Konya, Kırşehir, Yozgat, Ağrı, Burdur, Afyonkarahisar, Erzurum, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Isparta, Giresun, Gaziantep, Malatya, Sivas, Adıyaman, Muş, Elazığ, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Şanlıurfa, Diyarbakır’ın Cüngüş ile Dicle ilçeleri ve Batman’ın Gercüş ilçesinde ve Bitlis’in kent merkezi, Tatvan, Güroymak, Hizan ve Mutki ilçelerinde ve Adana’nın Aladağ, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde okullar 1 günlüğüne tatil edildi.

18 ilden okullara kar tatili haberi geldi

Kütahya, Nevşehir, Niğde, Isparta, Giresun, Gaziantep, Malatya, Sivas, Adıyaman, Muş, Elazığ, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Şanlıurfa, Diyarbakır’ın Cüngüş ile Dicle ilçeleri ve Bitlis’in kent merkezi, Tatvan, Güroymak, Hizan ve Mutki ilçelerinde ve Adana’nın Aladağ, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde okullar 1 günlüğüne tatil edildi.