Tag

Gün

15 Mayıs tatil edildi, ek dersler ödenecek

Eğitim kurumları, eğitim öğretime Amade hale getirilmeleri bakımından 15 Mayıs 2023 Pazartesi günü tatil edilmiştir.15 Mayıs 2023 Pazartesi günü üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde idare, hazırlık ve planlama vazifelerini yapmış sayılacaktır.

Konteynerden sınıf kuran öğretmen çift, depremzede öğrencileri sınava hazırlıyor

Hatay’ın Samandağ ilçesinde vazifeli Muallim çift, konteyneri sınıfa çevirip, İdadi giriş imtihanına hazırlanan öğrencilere ders vermeye başladı. 8 öğretmenin ders anlattığı konteyner sınıfta birçok öğrenci, İmtihan için Çaba harcıyor. Eşi Erhan Gümüş ile konteyner Sınıf kuran Sibel Gümüş, “Çocukların gözlerinde dehşet fakat bunun yanında Fazla Aka bir ümit da var. Gözlerine baktığınızda her şeyi unutuyorsunuz” dedi.

Depremzede öğretmen çift bir an önce öğrencilerine kavuşmak istiyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntıların akabinde Trabzon’da bir hayırseverin konutuna yerleşen Muallim çift, öğrencilerine kavuşacakları günü bekliyor.

Türk Kızılay psikososyal destek ekiplerini deprem bölgesine yönlendirdi

Türk Kızılay, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen bölgelere barınma, beslenme ve kan sevkiyatını sürdürürken psikososyal takviye gruplarını de alana yönlendirdi.

29 ilden okullara kar tatili haberi geldi

Aksaray, Samsun, Kars, Konya, Kırşehir, Yozgat, Ağrı, Burdur, Afyonkarahisar, Erzurum, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Isparta, Giresun, Gaziantep, Malatya, Sivas, Adıyaman, Muş, Elazığ, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Şanlıurfa, Diyarbakır’ın Cüngüş ile Dicle ilçeleri ve Batman’ın Gercüş ilçesinde ve Bitlis’in kent merkezi, Tatvan, Güroymak, Hizan ve Mutki ilçelerinde ve Adana’nın Aladağ, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde okullar 1 günlüğüne tatil edildi.

18 ilden okullara kar tatili haberi geldi

Kütahya, Nevşehir, Niğde, Isparta, Giresun, Gaziantep, Malatya, Sivas, Adıyaman, Muş, Elazığ, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Şanlıurfa, Diyarbakır’ın Cüngüş ile Dicle ilçeleri ve Bitlis’in kent merkezi, Tatvan, Güroymak, Hizan ve Mutki ilçelerinde ve Adana’nın Aladağ, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde okullar 1 günlüğüne tatil edildi.

12 ilden okullara kar tatili haberi geldi

Gaziantep, Malatya, Sivas, Adıyaman, Muş, Elazığ, Hakkari, Tunceli, Bingöl, Şanlıurfa, Diyarbakır’ın Cüngüş ile Dicle ilçeleri ve Bitlis’in kent merkezi, Tatvan, Güroymak, Hizan ve Mutki ilçelerinde okullar 1 günlüğüne tatil edildi.

Çin’de kovid ateşi büyüyor

Çin’de artan Kovid-19 hadiseleri ve beraberinde Geri gelen karantina şartları Çinlilerin reaksiyonuna yol açtı. nihayet olarak Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nin merkezi Urumçi’de karantina hasebiyle mühürlenen bir apartmanda çıkan yangında 10 kişinin ölmesi bardağı taşırdı. Protestolara Karşın Pekin idaresi ‘sıfır vaka’ siyasetinin getirdiği Tedbir tekniklerinden vazgeçmiyor.