Tag

Seçim

FETÖ’nün sandığa sızma planı

FETÖ’nün 14 Mayıs seçimlerine sızmak için hazırladığı planlar deşifre oldu. Örgütün mahrem ve aktüel yapılanmasını takip eden Emniyet üniteleri elebaşı Gülen’in talimatlarına ulaştı. Kriptolu bildirilerde örgüt üyelerinden bilgi girişinin yapıldığı noktalarda misyon almaları isteniyor. Oylara müdahale edilemezse seçimi şaibeli hale getirecek süreçler yapılacak.

PKK, terör saldırılarına seçimlere kadar son verme kararı aldı

Terör örgütü PKK’nın Eşbaşkanı Bese Hozat,n Kılıçdaroğlu’nun adaylığına dayanak olmak, Erdoğan’ın kaybetmesini sağlamak için 14 Mayıs’a kadar hareket yapmama kararı aldıklarını açıkladı

Seçimler 14 Mayıs’ta yapılacak: Meclis EYT ile açılacak

AK Partili kaynaklar, seçim tarihi olarak 14 Mayıs ve 18 Haziran tarihlerinin üzerinde duruyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 Mart’ta seçim kararı alması halinde 14 Mayıs’ta seçimlerin yapılması katılaşacak. karşıt halde YSK takvimine nazaran tarihin 18 Haziran olacağını belirten kaynaklar, 14 Mayıs tarihinin ağır bastığı görüşünde. 28 Şubat’ta Meclis genel Heyeti’nin EYT teklifiyle açılacağı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘seçim tarihi’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlere ait “Cumhurbaşkanının yetkileri belirlidir. Şu anda Türkiye’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dır. Ve ne diyor? Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 60 gün evvelden bu işin ilanını yapar. Ve 60 gün sonra da ne olur? Yüksek Seçim Şurası bu kronolojik yapıyı çalıştırır. mesela ne Vakit bunu ilan etti? Mart’ın diyelim ki 10’unda, Mart’ın 10’unda ilan ettiyse ondan sonra 60 gün çalışmaya başlar. 60 gün ne Vakit bitiyorsa işte o gün nedir? Seçim günüdür.” dedi.

ABD Temsilciler Meclisinde başkan seçimi için 6. tur oylamadan da sonuç çıkmadı

ABD Kongresinin alt kanadı Temsilciler Meclisinde yapılan 6’ıncı Dönem oylamada da 201 oyda kalan Cumhuriyetçilerin çoğunluk başkanı Kevin McCarthy, reis seçilmek için kâfi takviyeye Yeniden ulaşamadı.

İLKSAN Ana statü değişikliğine ilişkin dava sonuçlandı

Danıştay İdari Dava Daireleri Konseyi, 02/03/2017 tarih ve 29995 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İlkokul Öğretmenleri sıhhat ve Toplumsal Yardım Sandığı Anastatüsünde Değişiklik Yapılmasına Dair Anastatüye ait açılan davayı sonuçlandırdı.